Dhe pse kanë kaluar 10 vjet që kur Michael Jackson është ndarë nga jeta, popullariteti i tij duket sikur çdo ditë e më shumë po rritet.

Mbreti  botëror i popit vdiq më 25 qershor të vitit 2009 në Los Angeles, për shkak të mbidozës së ilaçeve, dhe sot ai vijon të mbetet i adhuruar nga njerëzit për këngët e tij dhe kërcimet që bënte dhe sendet e tij personale vijojnë të shiten po miliona dollarë.

Një dekadë pa të, dhe ne ju sjellim më poshtë disa nga videot e tij më të bukura, për të gjithë nostalgjikët që kanë shijua performacat e Michael Jackson./E.B-dritare.net


Flash Lajme