Sot u luajt ndeshja finale e tenisit për meshkuj në Wimbledon, të Londrës.

Kjo ndeshje tërhoqi vëmendjen e gjithë botës, me të famshmit dhe më të pasurit e planetit, që shkuan dhe brohoritën për skuadrën e tyre të preferuar.

Kate Midlleton dhe princi Uilliam morën pjesë në ndeshje, bashkë me fytyrat më të famshme të botës. Roger Federer dhe Novak Gjokoviç shkojnë kokë më kokë për t’u kurorëzuar si kampionët e 2019-ës së Wimbledon-it. Nuk munguan në këtë event as miliarderi Jeff Bezos dhe e dashura e tij,  Lauren Sanchez, shkruan dritare.net

Aktori Benedict Cumberbatch, modelja Kendall Jenner, Brooklyn Beckham me të dashurën e tij Hanna Cross, Pippa dhe  Carol Middleton, dhe shumë të tjerë morën pjesë në ndeshjen finale të Wimbledon.dardania.com

Foto 1 nga 29


Flash Lajme