Mbrëmjen e djeshme, në Kinema Millenium, u dha premiera e filmit me metrazh të shkurtër “Gjyshja”.

Filmi është një realizim i regjisorit Eduart Grishaj dhe bazohet mbi një histori të vërtetë që tregon të realitetin e Malësisë së Madhe, kohë më parë.

Në premierë ishin të pranishëm shumë personazhë publikë, të cilët uruan Grishajn për filmin.

Të pranishëm ishin çiftet vip; Ermal Mamaqi dhe Amarda Toska, Bes Kallaku dhe Xhensila Myrtezaj, Elgit Doda dhe Klea Huta.

E ftuar ishte edhe  ministrja e Kulturës, Elva Margariti, aktorja e filmit Ema Andrrea, kometatori i ndeshjeve Dritan Shakohoxha, blogeri Olti Curri.

Në mbrëmjen e rëndësishme të Eduartit nuk mund të mungonte mbështetja e tij më e madhe, Arbana Osmani.

Po ashtu ka pasur dhe shumë të ftuar të tjerë, jo më pak të rëndësishëm. /E.B-dritare.net

Foto 1 nga 15


Flash Lajme

Më të lexuarat