9 tetori është ditëlindja e Bella Hadid, modeles së njohur amerikane. Sot ajo ka mbushur 23 vjeç.

Bella Hadid dhe motra e saj Gigi Hadid, janë të dyja modele të njohura dhe super të sukseshme.

Pothuajse çdo marke që prezanton koleksionin e ri, në sezone të ndryshme, është e pamundur që dyshja të mungojnë.

Bella e ka filluar modelingun që në moshën 16 vjeçare, ndërsa në vitin 2016 ajo u emrua ambasadore për Dior dhe shumë herë është cilësuar si modelja më e mirë e vitit./E.B-dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat