‘Miss Kosova 2019’ është një organizim i përvjetshëm, dhe kjo garë shpeshherë ka nxjerrë në ‘treg’ modele që tani janë nga më të kërkuarat.

Sot është mbajtur nata finale e kësaj gare që u transmetua në ‘Klan Kosova’ dhe fituese është zgjedhur konkurrentja Fatbardha Hoxha.

Bukuroshja do përfaqësoj Kosovën në garën tjetër prestigjioze që mbledh qindra modele nga mbarë bota, bëhet fjalë për ‘Miss Universe’.


Flash Lajme

Më të lexuarat