Të punosh në një televizion, nuk është e thjeshtë. Ndoshta ndërsa shikoni nga ekrani, gjithçka ju duket fushë me lule, por përgjegjësia dhe puna është e madhe.

Sot, më shumë se kurrë, të rinjtë duan të jenë pjesë e ekranit. Për të gjithë ata që aspirojnë një gjë të tillë, moderatorja Dojna Mema, ka tre këshilla.

Përmes një postimi në Instastory, ajo shkruan: “ 1.Bejë, për sa kohë të lumturon. 2.Mos rri në punë pasi mbaron. 3.Kujto gjithmonë se jeta jote nuk fillon dhe mbaron në ekran”.

Këto mesazhe apo këshilla të Dojnës, vijnë për shkak të eksperiencës së saj në ekran. Dhe është e sigurt se çdokush që del në ekran, këshillat do t’i kishte të ndryshme./E.B-dritare.net


Flash Lajme

Më të lexuarat