Bebe Rexha ka treguar se ka qenë pre e bulizmit në fëmijëri, ajo dha një mesazh të fuqishëm për të gjithë.
Bebe Rexha ka rrëfyer një histori prekëse nga e kaluara e saj, ku tregon se si është ngacmuar në shkollë, shkruan lajmi.net.


Teksa tregoi se u ngacmua në shkollë të mesme, ajo thotë se çdonjëri meriton të ndjehet i sigurtë në atë që do dhe beson.
“Një ditë në shkollën e mesme, isha ulur në lokal me të gjithë shoqet e klasës. Kjo vajza që më ngacmonte gjithnjë, filloi të shkonte nëpër tavolinë dhe t’i thoshte secilës nga vajzat se ishin të bukura derisa ajo erdhi tek unë dhe më bërtiti E SHËMTUAR në fytyrën time dhe të gjithë qeshën. Unë u ngacmova çdo ditë dhe kthehesha duke qarë në shtëpi. Kisha frikë të shkoja në shkollë dhe asnjë nga mësuesit nuk bëri asgjë kur kërkova ndihmë. Sot festojmë ditën e shpirtit. Unë besoj se pa marrë parasysh se cila është e kaluara juaj, kush e doni apo ajo që besoni, ne të gjithë meritojmë të ndjehemi të sigurt. #spiritday”, ka shkruar ajo.
Këtë mesazh, Bebe e dha pas pjesëmarrjes në eventin e organizuar për mbështetjen e komunitetit “LGBTI” dhe ngritjen e kauzave kundër ngacimeve të të rinjve që janë pjesë e këtij komuniteti.


Flash Lajme

Më të lexuarat