Gara në Këngën Magjike, sa vjen dhe bëhet më e fortë. Dje ishin tre këngëtare, ndër më të mirat në tregun shqiptar që prezantuan këngët e tyre. Tre balada, Marsela Çibukaj, një tekst i shkruar nga Rozana Radi.

View this post on Instagram

A post shared by (@marselacibukaj) on


Besa Kokëdhima me tekst të shkruar nga vetë ajo.

View this post on Instagram

A post shared by (@besaofficial) on

Eneda Tarifa një bashkëpunim me Flori Mumajesin.

View this post on Instagram

A post shared by (@enedatarifa) on

Dita e djeshme ishte një ndër më të veçantat, pasi gara ishte mes artistëve të vërteta. Me test dhe një muzikë të mrekullueshme, interpretuar me shpirt nga të 3-ja këto emra të rëndësishme të muzikës shqiptare.

Menjëherë sapo u publikuan, reagimet qenë tejet pozitive, për të 3-ja këto këngë për dashurinë.  Edhe këtë vit siç është traditë në Këngën Magjike, do të jenë këngëtarët pjesëmarrës që do të votojnë më të preferuarin e tyre, për ta shpallur fitues. Votimit te artisteve, do t’i shtohet votimi ne internet si dhe votimi i jurisë së Festivalit. Gara ende nuk ka përfunduar, ndaj na duhet ende të presim për të parë reagimet se kush do të jetë pretendenti kryesor për të rrëmbyer kupën e madhe të këtij festivali./L.F-dritare.net

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat