Në moshën 62 vjeçare ka ndërruar jetë këngëtari dhe tekstshkruesi, Irfan Blakçori.Lajmin për ndarjen e tij nga jeta e kanë bërë të ditur në Facebook miqtë e tij.
Blakçori bëri publikun për vete me zërin unik dhe tekstet e bukura që shkruante.


Ndër këngët e tij më të njohura të tij ishin “Zogu i plagosur”, “Antigona”, e shumë të tjera.


Flash Lajme

Më të lexuarat