Duka dhe Dukesha e Kembrixhit, të hënën mbrëma ishin të pranishëm në një takim zyrtar. Por si gjithmonë, zonja që mori të gjithë vëmendjen në takim ishte Kate Middleton me elegancën e saj dhe fustanin e bukur që kishte zgjedhur.

Kate, 38 vjeç, kishte veshur një fustan të kuq të mrekullueshëm, i cili shndrinte nga xixat. Shikoni fotot në poshtë!/E.B-dritare.net

The Duke and Duchess of Cambridge at a reception at London’s Buckingham Palace to mark the UK-Africa Investment Summit. PA Photo. Picture date: Monday January 20, 2020. See PA story ROYAL Africa . Photo credit should read: Yui Mok/PA Wire

The Duke and Duchess of Cambridge, the Princess Royal and the Earl and Countess of Wessex join Heads of Government, Ministers and members of NGOs attending the UK-Africa Investment Summit for a group photograph at London’s Buckingham Palace. Back row, from left: Tunisia – Acting Minister for Foreign Affairs Sabri Bachtobji; Mauritania – Minister of Economy and Industry Sheikh El Kebir Moulaye Taher; Ethiopia – Deputy Prime Minister Demeke Mekonen Hassen; Angola – Minister of State for Economic Development Manuel Nunes Junior; Algeria – Minister of Finance Abderrahmane Raouya; World Bank – President David R Malpass; UN Economic Commission for Africa – Executive Secretary Vera Songwe; IMF – Director, African Department, Abebe Aemro Selassie; European Bank for Reconstruction and Development – President Suma Chakrabati; African Union – Chairperson Moussa Faki Mahamat; African Development Bank – President Akinwumi Ayodesji Adesina.
Middle row, from left: Uganda – President Yoweri Kaguta Museveni; Sierra Leone – President Julius Maada Bio; Senegal – President Macky Sall; Rwanda – President Paul Kagame; Nigeria – Foreign Minister Geoffrey Onyeama; Mozambique – President Filipe Nyusi; Morocco – Prime Minister Saad Dine El Otmani; Mauritius – Prime Minister Pravind Kumar Jugnauth; Malawi – President Peter Mutharika; Kenya – President Uhuru Muigai Kenyatta; South Africa – Foreign Minister Grace Naledi Mandisa Pandor.
Front row, from left: Guinea – President Alpha Conde; Countess of Wessex; Earl of Wessex; Ghana – President Nana Addo Dankwa Akufo-Addo; Duchess of Cambridge; Duke of Cambridge; Prime Minister Boris Johnson; Egypt – President Abdel Fattah Al Sisi; Princess Royal; Democratic Republic of the Congo – President Felix Tshisekedi Tshilombo; Cote d’Ivoire – President Alassane Ouattara.
PA Photo. Picture date: Monday January 20, 2020. See PA story ROYAL Africa. Photo credit should read: Yui Mok/PA Wire

Për t’u bërë pjesë e grupit "Dritare.net" mjafton të klikoni: JOIN GROUP


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All