Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /home/dardania/public_html/dardania.com/plugins/system/jabuilder/helper.php on line 265
Xhim Belushi nxjerr në shitje vilën, ja çmimi marramendës!

Aktori dhe komediani amerikan me origjinë shqiptare, Xhim Belushi ka nxjerrë për herë të tretë në shitje vilën e tij në Los Angelos.

Prona në lagjen Brentëood është hedhur në treg si fillim në vitin 2017 me vlerën  38.5 milionë , më pas në 2018 me 29.9 milionë dollar, ndërsa tani është për 27 milionë dollar.

Ai e bleu pasurinë në vitin 2007 për vetëm 8.3 milionë dhe shembi shtëpine e viteve 1950-të që ishtem më parë atje, për të ndërtuar vilën që zotëron aktualisht.

Vila e cila është e madhe 1300 metra katrorë, ka 6 dhoma gjumi, 11 tualete dhe nje dhomë për shijimin e verës; ka gjithashtu edhe kopshte te stilit mesdhetar, lëndina, oborre, një pishinë dhe një Jacuzzi./ I.M-Dritare.net


Flash Lajme