Moderatorja e mirënjohur Arbana Osmani, ka ndarë me ndjekësit e saj në Instagram, top 10 librat e saj të preferuar, të cilat i kanë lënë mbresa të pashlyeshme, mes dhjetëra të tjerëve që ka lexuar.

Librat e saj të preferuar varijojnë nga autorë shqiptarë si Ismail Kadare e Haki Stërmilli, deri te autorët e shquar ndërkombëtare si Amos Oz, Michell Houellebecq, Gabriel Garcia Marques etj.

Ja librat e saj të preferuar:

  1. Haki Stërmilli, “Sikur të isha djalë”.
  2. Gabriel Garcia Marques, “100 vjet vetmi”.
  3. Orhan Pamuk, “Muzeu i Pafajësisë”.
  4. Jose Saramago, “Verbëri”.
  5. Amos Oz, “Rrëfim për dashurinë dhe errësirën”.
  6. Michell Houellebecq, “Harta dhe territori”
  7. Khaled Hosseini, “Gjuetari i Balonave”
  8. Murakami, “1Q84”
  9. Yuval Noah Harari, “21 mësime për shekullin 21”
  10. Isamil Kadare, “Lulet e ftohta të marsit”./E.B-dritare.net
View this post on Instagram

A post shared by (@arbanao) on

Foto 1 nga 10


Flash Lajme