Prej më shumë se një dekade së bashku dhe prindër të një vajze, Alban Skënderaj dhe Miriam Cani i kanë thënë “PO” zyrtartarisht njëri-tjetrit.Veshur me të bardha të tre, bashkë me Amelinë në krahë, ata kanë shkëmbyer unazat në një cermoni të thjeshtë para familjarëve e njerëzve të dashur.

Vetë çifti e ka dhënë lajmin e bukur në mediat sociale, teksa nuk ka munguar as dedikimi i përzemërt.

“PO!

U deshën 12 vite që të quheshim zyrtarisht Burrë e Grua por në zemër kemi qenë dhe jemi ende ata dy të rinj ëndërrimtarë që përtej ceremonive gjithmonë e kane ndjerë thellë në shpirt se janë bërë për njeri-tjetrin.

U deshën 12 vite të thonim PO përpara Zotit dhe njerëzve që na duan por në të vërtetë zemrat kane thënë përgjithmonë PO nga momenti i puthjes së parë!

U deshën 12 vite të vishnim kostumin dhe fustanin e nusërisë e të shkëmbenim unazat kur ndërkohë kemi jetuar nën lëkurën e njeri-tjetrit çdo gëzim e hidhërim dhe kemi ndarë çdo të mirë e të keqe që jeta na ka ofruar.

Fati dhe shpirti donin që ky moment i shënuar të merrte jetë pikërisht aty ku në vitin 2013 ai propozim i pazakontë na la për pak pa frymë të dyve, por këtë here jo në botën e magjishme nënujore por vetëm pak metra me larg, në sipërfaqen e një ishulli të pa banuar. Një pike e bardhë në mes të oqeanit. Zhveshur nga të gjitha dekoret e krijuara nga dora e njeriut dhe veshur nga bukuritë përrallore qe ka krijuar dora e Zotit.

Duhet të prisnim 12 vite që kjo dite të merrte kuptimin e plotë të saj me prezencën e engjëllit tone, Amielisë.

PO … deri sa vdekja të na ndajë!

7 Maj, 2019.


Flash Lajme