Dua Lipa është një nga këngëtaret shqiptare më të suksesshme në botë. Ajo suksesin e saj e tregon çdo ditë me këngët e saj dhe me çmimet që merr vazhdimisht.

Një pjesë e suksesit të saj vjen dhe nga fansat të cilët e mbështesin vazhdimisht live dhe në rrjete sociale. Sot Dua feston me fansat e saj, sepse sapo ka arritur 30 milionë ndjekës në Instagram.

Për t’i falënderuar, ajo ka postuar një foto kur ishte e një vogëlushe e bukur, dhe poshtë saj shkruan: “30 milionë ndjekës. Faleminderit! E lumtur që jetoj dhe bëj muzikën që unë dua, me njerëzit që dua, për njerëzit që dua (JU)”./E.B-dritare.net