Colors: Green Color

Gjilani ka njoftuar se ka arritur marrëveshje me futbollistin e lindur në Prishtinë, Gramoz Kurtaj, i cili tek ekipi i Gjilanit transferohet pas eksperiencave në Vietnam ku ishte paraqitur për dy skuadrat nga elita e futbollit vietnamez, fillimisht për skuadrën SHB Da Nang e pastaj edhe për skuadrën, Thanh Hoa FC.

Është zhvilluar seminari i parë për sistemin VAR (Video Assistant Referee), i cili është planifikuar të implementohet në kampionatin e Kategorisë Superiore duke filluar nga sezoni 2021-2022. Në këtë aktivitet, që u zhvillua në datat 22-23 shtator 2020 në ambientet e Shtëpisë së Futbollit, ishin pjesëmarrës arbitrat dhe asistentët e Kategorisë Superiore, të cilët do të jenë në rolin e VAR-it (arbitrat) dhe AVAR-it (asistentët).

Luis Suarez ka bërë lëvizjen e radhës në karrierën e tij.

Skuadra e Atletico Madrid ka zyrtarizuar transferimin e Luis Suarez.

Faqja zyrtare e ‘Rojiblancos’ bën të ditur se Suarez është anëtari më i ri i skuadrës.

Largimi i Luis Suarez nuk është pritur aspak mirë nga Lionel Messi. Ylli argjentinas ka shpërthyer ndaj klubit të Barcelonës për shkak të largimit të uruguaianit. Në mesazhin e tij në rrjetet sociale, argjentinasi është shprehur se tashmë “nuk më surprizon asgjë”, duke thumbuar katalanasit për mënyrë se si e trajtuan Suarezin.

Flash Lajme

Më të lexuarat