Colors: Green Color

Menjëherë pasi u prezantua si futbollist i Barcelonës, Albacete nuk nguron dhe i uron suksese lojtarit të kombëtares shqiptare, Rey Manaj.

Përmes një reagimi në faqen zyrtare, klubi i La Liga 2 konfirmon marrëveshjen mes dy klubeve për 22-vjeçarin dhe e falenderoi për profesionalizimit e treguar në dy vitet e kaluara te Balompie.

Flash Lajme