Colors: Green Color

Mbrojtësi i krahut, Dest, shihet si zëvendësuesi i Nelson Semedo te skuadra nga ‘Camp Nou’.

Sipas raportimeve të Guillem Balague, Barca do të njoftojë për transferimin e Dest gjatë fillimit të javës së ardhshme, transmeton lajmi.net.

Borussia e Dortmundit pëson disfatën e parë në javën e dytë të kampionatit, pasi është mposhtur 2-0 në transfertën ndaj Augsburgut.

Verdhezinjtë dominuan ndeshjen dhe krijuar raste të shumta, por nuk ia dolën të shënojnë, ndërsa golat i bënë vendasit me anë të Uduokhai dhe Caligiuri, duke marrë tre pikë të arta.

Flash Lajme

Më të lexuarat