Colors: Green Color

Michel Platini, ish-presidenti i UEFA dhe kreu i futbollit evropian, është arrestuar për vendimin për dhënien e Kupës së Botës 2022 në Katar.

Ish-kapiteni ndërkombëtar francez u arrestua nga policia të martën në mëngjes në Nanterre, një periferi perëndimore të Parisit, si pjesë e hetimit të korrupsionit rreth asaj se si u ndanë të drejtat e pritjes së Kupës së Botës 2022.

Arrestohet ish-Presidenti i UEFA, Michel Platini

Legjenda e futbollit u arrestua nga policia franceze të martën në mëngjes në Nanterre, në periferi të Parisit, si pjesë e hetimit të korrupsionit rreth asaj se si u ndanë të drejtat e pritjes së Kupës së Botës 2022.

Manchester United po përgatit një mega-ofertë për Paul Pogba, në një përpjekje të fundit për të bindur “yllin” francez që të qëndrojë në “Old Trafford”. “Djajtë e Kuq” mendojnë t’ia rritin pagën nga 290 000 në 500 000 paundë në javë, duke barazuar shumën që përfiton Alexis Sanchez, aktualisht më i paguari tek United.

Flash Lajme