Colors: Green Color

Skandali me dopingun i ka kushtuar shtrenjtë Rusisë. Agjensia Botërore e Anti-dopingut, Wada e ka dënuar Rusinë me pezullim katër vjeçar nga të gjithë ngjarjet kryesore sportive. Një vendim ekstrem ky, që përkthehet ndryshe si përjashtim i Rusisë nga kompeticione të rëndësishme, si Lojërat Olimpike Tokio 2020 dhe Kupa e Botës 2022 në Katar.

Derisa kryetari i FFK’së, Agim Ademi po insiston se të gjitha biletat e ndeshjes së kombëtares së Kosovës dalin në shitje online, kështu s’po mendon edhe Arianit Ahmeti.Ish zëvendës sekretari i FFK’së, Arianit Ahmeti zbulon se kjo nuk është aspak e vërtetë.Arianit Ahmeti thekson se biletat për ndeshjen ndaj Anglisë dhe Malit të Zi nuk janë dalur komplet në shitje, por shumica prej tyre kanë qenë të porositura, shkruan GazetaBlic.

Flash Lajme