Colors: Green Color

Shqipëria dhe Franca do t’i përmbyllin eliminatoret për Euro 2020 në stadiumin “Air Albania”, ku pritet një atmosferë e zjarrtë nga “Tifozat Kuq e Zi”. Shqipëria nuk ka më gjasa për kualifikim në europian dhe këtë ndeshje do e luajë vetëm ëpr prestigj.

Anglia fitoi ndeshjen e kthimit me Kosovën me rezultatin 3:0. Në minuten e 78-të kapiteni i Anglisë, Harry Kane e shënoi golin e dytë. Kurse pak minuta para kësaj gole në minutën 82-të Rashford shënoi golin e 3-të.

Flash Lajme