Colors: Green Color

Xhanluixhi Bufon ka vendos një tjetër rekord personal të cilin shpreson ta thyejë përsëri në të ardhmen. Tashmë ai është lojtari i dytë më i vjetër në moshë që luan në turneun më të rëndësishëm për klube në Europë, i lënë pas vetëm nga një bashkëkombës i tij.

Milani thuhet se po kërkon të nënshkruajë me mbrojtësin francez të Barcelonës, Jean-Clair Todibo, në janar, në huazim me mundësi të blerjes për 10 milionë euro. Me Leo Duarten e dëmtuar dhe Mattia Caldara që po përpiqet të rimarr vetën në palestër pas lëndimit afatgjatë.

Flash Lajme