Colors: Green Color

Interi është gati të bëj një merkato të çmendur. Zikaltërit, mbi të gjitha në rast të kualifikimit në Champions League janë gati që të investojnë fuqishëm në merkato. Sipas “Gazzetta dello Sport”, nuk është thjeshtë ideja për të shkëmbyer Icardin me Dybala, pasi në mendjen e drejtuesve dhe Marotës por janë plot 4 blerje.

Shqipëria është duke u përgatitur për sfidën e parë të eliminatoreve “Euro 2020” ndaj Turqisë që do të luhet ditën e premte në stadiumin “Loro Boriçi” të Shkodrës. Pavarësisht atmosferës pozitive, në kampin kuqezi nuk kanë munguar polemikat, ku spikat lënia jashtë e portierit Thomas Strakosha, i cili humbi avionin, apo dhe reagimi i futbollistit Ermir Lenjani që dha dorëheqjen nga Kombëtarja deri sa të largohet Panuçi.

Flash Lajme