Colors: Green Color

Edon Zhegrova rikthehet te Baseli për të qëndruar gjatë aty. Pas huazimit për 1 sezon e gjysmë që prej shkurtit të vitit 2019-të te skuadra zvicerane.

Gjatë kësaj vere Zhegrova u kthye te Genk që zotëronte kartonin e tij, por pas bisedimesh të shumta Baseli vendosi të blejë përfundimisht kartonin e talentit kosovar për një shifër që nuk bëhet ende e ditur.

Nezihat Stërmasi, bashkëshortja e legjendës së Tiranës dhe futbollit shqiptar, Selman Stërmasi, feston sot 100-vjetorin e saj të lindjes.

Nëpërmjet një statusi në faqen zyrtare, presidenti i Republikës së Shqipërisë, Z.Ilir Meta, ka uruar tifozen më të veçantë të bardhebluve në këtë ditë të shënuar të jetës së saj, teksa po jeton shekullin e dytë të jetës.

Flash Lajme

Më të lexuarat