Colors: Green Color

“Rikthyer në shtëpi”, kështu i ka uruar mirëseardhjen Juventusi sulmuesit Alvaro Morata. Qendërsulmuesi spanjoll 27-vjeçar ka mbërritur në Torino ku ka kryer sot në mëngjes edhe vizitat mjekësore.

Morata u paraqit në qendrën stërvitore “J-Medical” në orën 09:30, ku u prit nga një grup tifozësh, teksa më vone do të nënshkruajë një kontratë 5-vjeçare.

Milani i Stefano Piolit e nis me këmbën e mbarë sezonin e ri të Serie A duke marrë suksesin e parë dhe tre pikët e para. Kuqezinjtë mposhtën në San Siro me rezultatin e pastër 2-0 Bolognan e Sinisa Mihajlovic në një sfidë ku liderin e vërtetë të kuqezinjëve e bëri i përhershmi Zlatan Ibrahimovic.

Mesfushori kroat Ivan Rakitiq është tërhequr nga kombëtarja kroate e futbollit. Lajmi është konfirmuar nga vetë federate kroate në rrjetet sociale.

Rakitiç në karrierën e tij ka 106 ndeshje me kombëtaren, derisa ka realizuar 15 gola.

Flash Lajme

Më të lexuarat