Colors: Green Color

Real Madridi e ka seriozisht për Erling Haland, të riun e talentuar norvegjez të Red Bull Salcburgut, i aftë të shënojë 18 gola në 11 ndeshje në këtë pjesë të parë të sezonit, mbi të gjitha duke treguar edhe vazhdimësi në Champions League, kur realizoi 3 gola ndaj Genkut dhe një gol ndaj Liverpulit në “Anfield”, çka bëri që emri i tij të pushtojë mediat.

Flash Lajme