Colors: Green Color

Donjet Shkodra është një lojtar i lirë dhe që nga dita e sotme mund të firmosë me skuadrën që dëshiron. Klubi i Kukësit me një njoftim në faqen zyrtare ka bërë të ditur se Shkodrës i ka përfunduar kontrata me klubin verilindor dhe prej ditës së sotme mund të zgjedhë një klub të ri për të vazhduar karrierën.

Barcelona ka marrë një fitore të rëndësishme si mysafir ndaj Getafes me rezultatin 2-1 në kuadër të xhiros së 18-të në La Liga, që është e pesta me radhë.
Me këtë fitore skuadra e Ernesto Valverdes mban kreun me 40 pikë, pesë më shumë se Atletico Madrid në pozitën e dytë që barazoi sot ndaj Sevillas, raporton Gazeta Express.

Flash Lajme