Colors: Green Color

Nuk kanë të  mbaruar çudirat në botën e futbollit.

Një ngjarje, sa qesharake aq edhe interesante, është regjistruar në Angli.

Në një ndeshje lokale mes Development, me bazë në Oxfordshire, që po luante në transfertë ndaj Cheltenham Saracens, portieri i skuadrës mike është nxjerrë nga fusha me karton të kuq nga trajneri në minutë ne 73’ të lojës.

Skuadra e Dortmund po ndeshet me Schalken për xhiron e 31’të në Bundesligë.Skuadra e ‘verdhë’ është duke u mposhtur me rezultat të thellë 3:1 nga skuadra e Schalkes, dhe për këtë në fushë po ka tensione, shkruan GazetaBlic.Në një rast në minutën e 60′ të takimit, Marco Reus ndërhyri në mënyrë të palejueshme nga mbrapa lojtarit të Schalkes, Serdar dhe më këtë rast edhe u ndëshkua me të drejtë nga gjyqtari i ndeshjes.

Flash Lajme

Më të lexuarat