Këtë sezon Antonio Conte vendosi që t’i rikthehej sërish punës për të drejtuar një ekip, pasi mbylli aventurën tek Chelsea, por nuk janë të pakët kolegët e tij që nuk kanë vendosur për të ardhmen dhe për momentin nuk janë të angazhuar në ndonjë ekip.

Disa prej tyre janë strategë që kanë fituar shumë trofe të ndryshëm në kampionate apo edhe në Europë.

JOSE MOURINHO

  • Shkarkuar nga Manchester United më 18 dhjetor 2018

LUCIANO SPALLETTI

  • Shkarkuar nga Interi më 30 maj 2019

MASSIMILIANO ALLEGRI

  • Ndarje konsensuale me Juventusin nga 30 qershori 2019

CLAUDIO RANIERI

  • Afati i kontratës me Romën ishte deri më 3 Qershor 2019

GENNARO GATTUSO

  • Ndarje konsensuale me Milanin më 28 maj 2019

BRUNO LABBADIA

  • Afati i kontratës me Wolfsburg deri më 3 qershor 2019

QUIQUE SETIEN

  • Afati i kontratës me Betis Seville deri më 3 qershor 2019

RUDI GARCIA

  • Ndarje konsensuale nga Marseja më 30 qershori 2019

CESARE PRANDELLI

  • Shkarkuar nga Genoa më 30 qershor 2019

ARSENE WENGER

  • Ndarja konsensuale me Arsenalin nga 30 qershori 2018

Flash Lajme

Më të lexuarat