FIFA ka publikuar sot listën me kandidatët për golin më të bukur të vitit në sezonin e kaluar. Surpriza e madhe është lënia jashtë e Cristiano Ronaldos, në golin e shënuar ndaj Manchester United, ndërkohë që në kandidatët nuk kishte si të mungojnë Messi (goli ndaj Real Betis) dhe Ibrahimovic.

Quagliarella është një nga emrat surprizë, pas një goli shumë të bukur me takë sezonin e kaluar. Fituesi do të përzgjidhet nëpërmjet një votimi online, teksa do të shpallet më 23 shtator në një ceremoni Gala që do të mbahet në Milano. /Koha Jone/

View this post on Instagram

The ten candidates for the FIFA #Puskás Award 2019 have been revealed ? Vote now! Link in Bio #TheBest

A post shared by FIFA World Cup (@fifaworldcup) on

Flash Lajme

Më të lexuarat