Real Madrid ka luajtur një ndeshje aspak të mirë, ndërsa është ndalur nga Valladolid.

Madridi e nisi mirë La Ligan, duke fituar jashtë shtëpisë së vet javën e kaluar kundër Celta Vigos që e mposhti me rezultatin 3-1.

Pjesa e parë përfundoi pa gola edhe pse më shumë raste të krijuara nga madrilenë por që nuk e sollën golin.

Në pjesën e dytë ishin sërish vendasit Real që sulmonin por që prapë nuk pati gol nga ana e tyre deri në minutën e 82-të ku për Benzeman asistoi Varane për ta shënuar golin e parë.

Real u mundua që të gjej golin në gjashtë minutat e shtesys por nuk e arriti dot, pasi në fund ndeshja përfundoi me rezultatin e barabartë 1-1.

Me këtë barazim Real Madrid mbetet në vendin e dytë, me dy pikë më pak se Sevilla e cila mundi të premten Granadan me rezultat 0-1./ Dardania.com