Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme të Kosovës, Behgjet Pacolli premtoi sot se do shpërblej lontarët e kombëtares së Kosovë nëse shënonnë rezultat pozitiv me Anglinë.

“Mirëmëngjes miq.

Sot është një ditë e madhe! Kombëtarja e Kosovës luan ndeshjen e saj më të rëndësishme deri më tani. Besoj të gjithë jemi të emocionuar. Në rast fitoreje ose barazimi, edhe unë personalisht do të kujdesem për një “mirënjohje” djemve tanë. Forca Kosovë!”, u shpreh Pacolli.

Ditëve të fundit mediat vendore dhe ndërkombëtare kanë shkruar në superlativ për këtë ekip që nuk po njeh humbje.(INA)

Flash Lajme

Më të lexuarat