Real Madrid duket në formë të jashtëzakonshme në këtë pikë të sezonit. Pasi shënuan 6 gola ndaj Galatasaray-it, skuadra e Zidane i ka mbyllur llogaritë në transfertën ndaj Eibarit që në 30 minutat e para.

Në harkun e 12 minutave, dy herë Benzema (njëra me 11-metërsh) dhe njëherë Sergio Ramos (me penallti) i dërguan shifrat në 0-3.

Flash Lajme

Më të lexuarat