Bayerni Munich vendosi të shkarkonte trajneri Niko Kovac pas humbjes ndaj Hoffenhaim,  teksa zërat për largimin e tij qarkullonin prej kohësh. Presidenti i Bayernit, Uli Hoenes, i ndikuar nga disa futbollistë vendosi që të shkarkonte trajnerin kroat.

“Kishte disa rryma në dhomat e zhveshjeve që donin ndryshimin e trajnerit. Drejtuesit reaguan në përputhje me rrethanat”, pati deklaruar ai.

“Sport Bild” ka identifikuar listën e futbollistëve të pakënaqur që donin largimin e trajnerit Niko Kovac. Për shumë tifozë një nga deklaratat e trajnerit Niko Kovac nuk u prit aspak mirë. “Nuk mund të shkohet me 200 në orë me një makinë që maksimumi jep 100”.

Manuel Neuer, Thomas Muller, Joshua Kimmich, Robert Lewandowski, Thiago Alcántara dhe Javi Martínez ishin 7 futbollistët e pakënaqur me trajnerin Niko Kovac. /Koha Jone/

Flash Lajme

Më të lexuarat