Ka nisur ndeshja në “Air Albania” mes Shqipërisë dhe Francës në duelin e vlefshëm për eliminatoret e “Euro 2020”.

SHQIPËRI-FRANCË 0-0

1’ Ka nisur menjëherë me një rast për kuqezinjtë tanë, që nuk arritën të përfitonin nga një hezitim i mbrojtjes franceze

Himni i Francës shoqërohet me duartrokitje

La Marseillaise sifflée à l’Air Albania Stadium avant Albanie-France. Sans surprise. Pour rappel, en septembre au Stade de France, l’hymne albanais avait connu un léger couac. #ALBFRApic.twitter.com/XDT9k2ZkZX

— Baptiste Desprez (@Batdesprez) November 17, 2019

Formacionet zyrtare

Shqipëria: Berisha, Veseli, Gjimshiti, Dermaku, Hysaj, Lenjani, Bare, Gjasula, Qose, Manaj, Balaj.

Franca: Mandanda, Kimpembe, Varane, Lenglet, Griezman, Giroud, Tolisso, Sissoko, Ben Yedder, Dubois, Mendy.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All