Mbrëmjen e djeshme u mbyllë faza e grupeve në Champions League, teksa këtë sezon nuk kanë qenë të pakët futbollistët që kanë lënë gjurmë. Interesant është fakti që në të nuk janë as Lionel Messi dhe as Cristiano Ronaldo, të cilët nuk kanë arritur që të tregojnë vlerat e tyre pavarësisht se Barcelona dhe Juventusi kaluan me lehtësi në 16 ekipet më të mira.

Më poshtë po ju prezantojmë me 11-shen më të mirë:

Keylor Navas (PSG)

Achraf Hakimi (Borussia Dortmund)

Leonardo Bonucci (Juventus)

Clément Lenglet (Barcelona)

Alphonso Davies (Bayern)


Dani Parejo (Valencia)

Thomas Partey (Atlético)

Mohamed Salah (Liverpool)

Kylian Mbappé (PSG)


Robert Lewandowski (Bayern)

Erling Haaland (RB Salzburg)

Flash Lajme

Më të lexuarat