Therandasit ndihen të lumtur që e transferuan njërin prej lojtarëve më të mirë të basketbollit kosovarNjë ngjarje aspak e zakontë ka ndodhur në sportin kosovar.Vetëm për ta transferuar në Golden Eagle Ylli basketbollistin e njohur Alban Veseli, janë angazhuar afro 20 biznese të Suharekës.

Klubi kosovar e ka bërë një postim në grupin zyrtar në rrjetin social, Facebook ku ka zbuluar detaje rreth transferimit të njërit prej basketbollistëve më të mirë të Kosovës.Më poshtë mund ta shihni postimin e therandasve, të cilët ndihen mjaft të lumtur që e bënë të vetin ish-basketbollistin e Prishtinës dhe Pejës.

Flash Lajme