FC Bayern Munich's Dutch forward Arjen Robben speaks at a press conference during their winter training camp at the Aspire Academy for Sports Excellence in the Qatari capital Doha, on January 7, 2019.
(Photo by KARIM JAAFAR / AFP)

Shtohen skuadrat që duan shërbimet e Arjen Robben.

Holandezi-fluturues ka konfirmuar se do të largohet nga Bayern Munich në fund të sezonit, duke ngjallur interesin e shumë skuadrave.

Fillimisht në gjurmët e tij u vendosen Interi dhe Groningen, por dy skuadrat evropiane pritet të përballen me ofertat faraonike nga Azia dhe konkretisht nga Japonia.

Sipas “Sports Nippon” FC Tokyo ka shfaqur interes për 35 vjeçarin, të cilin mund ta josh vetëm me një ofertë të mirë ekonomike, pasi nga Bayern, Robben do të largohet falas.

Flash Lajme