Jadon Sancho është një nga surprizat më të bukura të këtij sezoni. 18 vjecari po mahnit me lojën në Bundesligë dhe në Ligën e Kampioneve me fanellën e Borussia Dortmund.

Ai ka shënuar 8 gola dhe 13 asistime në të gjitha kompenticonet me verdhezinjtë duke rënë në sy të Manchester United.

“Djajtë e Kuq” në këtë moment kanë ndërmarrë hapa konkretë për të arritur tek talenti i ri anglez.

Sipas asaj që raporton “The Sun” Manchester United është i gatshëm të ofrojë 80 milionë euro për të nisur negociatat

Sanço ndihet mirë për momentin tek Dortmund, por një ofertë nga një klub Premeir Ligë sic është Manchester United vështirë ta refuzosh.

Ndërkohë lojtari, dy vjet më parë, ishte shitur nga Manchester City te Borussia Dortmund për 8 milionë euro.

Flash Lajme