Është luajtur ndeshja mes Barcelonës dhe Real Sociedadit e vlefshme për La Liga.

Barcelona ka triumfuar ndaj Sociedadit, me rezultatin 2-1.

Barcelona ka qenë e para që ka shënuar në minutën e 45’, ndërsa Sociedad ka barazuar në minutën e 62’.

Në minutën e 64’ Bacelona vulosi rezultatin duke shënuar golin e dytë.

Barcelona ka shkuar në kuotën e 77 pikëve, ndërsa Atletiko vazhdon të ndjekë me 9 pikë diferencë./ Dardania.com

Flash Lajme