Mediat britanike kanë publikuar një lajm tronditës.

Sipas mediave, klubi i Premier League, Shefild Junajtid është financuar nga terroristi më i pamëshirshëm lideri i Al’ Qaides, Osama Bin Laden, dhe familja e tij.

Gjithçka është zbuluar gjatë një gjyqi mes bashkëpronarëve të klubit Kevin Mek Kabe dhe Princit Abdullah Bin Mosad Bin Abdolaziz Al Saud, të cilët zotërojnë të dy nga 50 % të aksioneve të skuadrës.

Avokati, Andres Gledhill QC, i Abdullahut ka thënë se Mek Keb e dinte mjaft mirë, se nga kanë ardhur të gjitha paratë e investuara në klub./ Dardania.com

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All