Janë luajtur edhe përballjet e fundit të Serie A, javë kjo që do të përcaktonte edhe skuadrat që do të kalojnë në Champions në sezonin e ardhshëm.

Interi dhe Atalanta arritën të triumfonin me drithërimash duke siguruar kështu një biletë në Champions për sezonin e ardhshëm.

Ndërkohë që kuqezinjtë e Milanit kanë mbetur jashtë duke u renditur në vendin e 5-të, me 1 pikë më pak se zikaltërit.

INTER-EMPOLI 2-1

SPAL-MILANI 2-3

ATALANTA-SASUOLO 3-1./ Dardania.com