Disa fotografi mahnitëse janë publikuar me rastin e konkursit të çmimit prestigjioz “ Fotografi i Astronomisë së vitit” që ka lidhje me fotografimi ne hapësirës.

Fotot tregojnë bukuritë mahnitëse të universit, dhe me shumë siguri janë foto që kapen vetëm një herë, dhe nuk do t’i shihni për së dyti.

Çmimi i parë në këtë konkurs do të fitojnë 13.000 dollarë, dhe çmimi i dytë do të fitojë 650 dollarë./dardania.com

Foto 1 nga 24


Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All