Lajme

Colors: Purple Color

Konjufca i drejtohet Thaçit me një kërkesë

Konjufca i drejtohet Thaçit me një kërkesë

Ministri në detyrë i Punëve të Jashtme dhe Diasporës, Glauk Konjufca, i ka kërkuar presidentit të vendit, Hashim Thaçi që ta tërheq nga misioni diplomatik Teuta Sahatqija, konsulle e Përgjithshme në Shtetet e Bashkuara të Amerikës.

Deputetja e VV-së, Fatmire Mulhaxha-Kollçaku, ka thënë se nisma e presidentit për t’i hapur rrugë një qeverie të re pa zgjedhje të reja, nuk do të kalojë.
Sot, presidenti i vendit Hashim Thaçi, i ka nisur letër Lëvizjes Vetëvendosje, si fituese e zgjedhjeve të kaluara, që të propozojë kandidat të ri për formimin e Qeverisë.

Flash Lajme

Më të lexuarat