Shqipëri

Colors: Purple Color

(Botuar me 18 Shkurt 1996 në KOHA JONE)

Nga Ben Blushi-

  1. Nacionalizëm i kontrolluar

Kur pas gati një viti divorc me PDD, Abdi Baleta u rishfaq për të vënë kurorë të re, ish-kundërshtarët e shumtë të tij të të gjithë krahëve me të drejtë do të kenë menduar se partia e re e Baletës do të dështojë shpejt ashtu si të gjithë krijesat e tjera të tij, më përpara.

Vrau shokun nga pakujdesia, zbardhet vdekja e të riut në Bulqizë, arrestohet 27-vjeçari, procedohen prindërit e tij (Foto)

Pas disa orësh nga ngjarja e rëndë e ndodhur në Fushë Bulqizë, ku 22-vjeçari Elidon Basha, mbeti i plagosur rëndë nga një e shtënë me armë zjarri dhe humbi jetën në spital, policia njofton se është bërë e mundur zbardhja dhe dokumentimi i ngjarjes.

Pas akuzave të opozitës se Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka ka përdorur në fushatë elektorale helikopterin e FA-ve, një reagim ka ardhur edhe nga ish-deputeti i Partisë Demokratike Gent Strazimiri.

Strazimiri shprehet se kur ministrat kapen në flagrancë shprehen se situata nuk është ashtu siç duket, ndërsa shton se me 10 mijë eurot , mund të ishin blerë mijëra teste.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All