Ditët kalojnë dhe ne i afrohemi më shumë 30 qershorit, që për kryeministrin është ditë votimesh kur në fakt Presidenti i Shqipërisë, Ilir Meta e ka anulluar si datë për zgjedhjet lokale.

Rama po vijon fushatën edhe pse në takimet elektorale janë gjithmonë e më pak mbështetës të PS. Mëngjesin e sotëm, kreu i qeverisë ka postuar në Instagram, një foto të një filxhani me kafe turke, që në mes është shënuar nr.30. Me ironi mund të themi që kryeministri po lexon ”fatin” dhe kërkon që ti realizohet ëndërra e madhe, që më 30 qershor të ketë votime, ku partia e vetme në fletë do të jetë PS-ja por 30 qershori do të jetë ditë plazhi.

R.SH /Dardania.com

View this post on Instagram

?

A post shared by Edi Rama (@ediramaal) on

Boçi nxjerr zbuluar Ramën: Braktisja e madhe ka filluar (FOTO)

Flash Lajme

Më të lexuarat