Ish-deputeti i PD ka publikuar denoncimin e një qytetari, që sipas Balliut denoncon me zë dhe figurë dhunë që pushteti po ushtron ndaj personave me aftësi të kufizuara.

Balliu e konsideron një akt barbar dhe të shëmtuar, ndërsa kërkon që të merren masa urgjente.

“Akt barbar dhe i shëmtuar kërcënimi i qytetarëve me aftësi të kufizuar për të marrë pjesë në votimet MONISTE të Edvin Enverit.  Rama po terrorizon qytetarët me pushtetin e tij.

Urgjentisht të merren masa dhe të arrestohen dhunuesit.  Me zë dhe figurë qytetarët po denoncojnë dhunën e pushtetit ndaj tyre”, thekson Balliu.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All