Gjatë protestës së sotme, e cila është protesta e 10 kombëtare e opozitës së bashkuar, të rinjtë e Partisë demokratike mbyllin gojën me shirita me logon ERTV.

Këta shirita, të cilët kanë mbyllur gojën të rinjtë, vjen në shenjë proteste për mungesën e lirisë së shprehjes.

“Një formë proteste edhe ndaj përpjekjeve të qeverisë dhe Edi Ramës për t’i mbyllur gojën kritikëve dhe veçanërisht pas miratimit të paketës së re të censurës të miratuar nga qeveria dhe të kundërshtuar nga organizatat e gazetarëve vendas dhe ndërkombëtarë”, deklarojnë ata.

Të rinjtë mbajnë në duar pankarta për lirinë e medias duke dhënë një mesazh.

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All