Reshjet intensive të natës së kaluar krijuan një situatë emergjence në disa zona të Shqipërisë. Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka, bën të ditur se Forcat e Armatosura ndodhet në terren dhe po nxjerrin ujin nga banesat dhe bizneset sidomos në zonën e Valias në Kamëz.

Postimi i plotë

Forcat e Armatosura të Shqipërisë kanë zbarkuar në terren për t’u ardhur në ndihmë të prekurve nga reshjet e mbrëmjes së djeshme. Trupat dhe mjetet e specializuara të Batalionit të Mbështetjes Rajonale po nxjerrin ujin nga banesat dhe bizneset në Valias të Kamzës, ndërkohë që qindra trupa janë në gatishmëri për të ndërhyrë në çdo rast.

Flash Lajme

Më të lexuarat