Në Thumanë, vendin më të prekur nga tërmeti i 26- nëntorit, po zhvillohet ceremonia mortore e familjeve Cara dhe Greku të cilët humbën jetën nga shembja e tre pallateve.

Ceremonia mortore u zhvillua mesditën e sotme, në orën 13:00, ku të pranishëm kanë qenë dhe disa nga personazhet e politikës shqiptare.

Familjarë të viktimave, shok, miq, të afërm, por edhe të panjohur, të cilët janë prekur nga kjo tragjedi i kanë përcjellë për në banesën e fundit antëarët e dy familjeve Cara dhe Gregu.

Flash Lajme

Më të lexuarat