“Engjëjt e Amerikës” është një vepër teatrale  provokuese e autorit Tony Kushner.

Kjo vepër u ngjit në skenë në prill të këtij viti, me regji të  Arben Kumbaros dhe në interpretimin e aktorëve: Genti Deçka, Helidon Fino, Luiza Xhuvani, Laert Vasili, Donald Shehu, Indrit Çobani, Ina Gjonçi, Luli Bitri, Vasjan Lami.

Kjo vepër teatrale prek temën e dashurisë, për seksin, për homoseksualetin, për fenë, për politikën, për Zotin, për të ndryshmit nga ne, për kuptimin e jetës.

Nuk kanë munguar në skenë edhe puthjet homoseksuale mes aktorëve duke thyre kështu tabu, skena që më herët nuk janë realizuar mes dy aktorëve.

Kjo shfaqje është cilësuar sa aktuale po aq edhe provokuese, saqë ka shkaktuar dhe ironi në rrjetet sociale.

“Ja momenti kur Laert Vasili u sulmua barbarisht” është digjitura e fotos nga skena teatrale e realizuar nga Vasili.

Nuk dihen arsyet e kësaj ironie, por vlen të theksohet se në studiot e ndryshme televizive Lart Vasili njihet dhe si mbrojtës i politikave të qeverisë “Rama”.

Tags:Laert Vasili

Flash Lajme

Më të lexuarat

  • Week

  • Month

  • All