Është zhvilluar faza e dytë e olimpiadës në shkollat e mesme. Drejtoria Arsimore e Tiranës ka publikuar listat e fituesve të kësaj faze.

Referuar këtyre rezultateve vihet re se pjesëmarrja ka qenë e lartë si nga shkollat shtetërore, ashtu edhe ato private, ndërsa edhe nxënësit që kanë arritur rezultate të larta janë të shpërndarë.Fituesit janë shpallur në lëndën e Informatikës, Biologjisë, Kimisë, Fizikës dhe Matematikës ndërsa “Shekulli” sjell si më poshtë rezultatet  e tyre sipas klasave dhe lëndëve që kanë zhvilluar testet e olimpiadave.

Lista e plotë:

BIOLOGJI
NrEMËR MBIEMËRKLASASHKOLLA
1DAVID CEKA10PETRO NINI LUARASI
2ERIN XHAJA10ERNEST KOLIQI
3ERNESTO BAÇI10MEHMET AKIF DJEM
4ILJONA HYSENAJ10MEHMET AKIF VAJZA
5 RENIS VUKAJ11QEMAL STAFA
6ANTEA METALIAJ11NEW YORK HIGH SCHOOL
7EGIN LIGACAJ11NEW YORK HIGH SCHOOL
8EMIDA QAFA11ERNEST KOLIQI
9ERIK KACANI11TURGUT OZAL
10HATIE QINAMI11H.M.DASHI
11HATIXHE BRAIMLLARI11QEMAL STAFA
12HELENA STROKA11PETRO NINI LUARASI
13HENRI OLLDASHI11TURGUT OZAL
14IRIS NURI11‘PARTIZANI”
15MARKLI HOXHA11MEHMET AKIF DJEM
16MEGI AJDINI11ERNEST KOLIQI
17TREISI KONOMI11PETRO NINI LUARASI
18ANDI BABASI12TURGUT OZAL
19ANISA GOLEMI12NEW YORK HIGH SCHOOL
20DENI MASTORI12SAMI FRASHËRI
21ENEA NASKA12 ISMAIL  QEMALI
22ENIS JAUPI12SARINA 2002
23HEIDI DURRESI12TURGUT OZAL
24IRISA SEVDARI12ERNEST KOLIQI
25JERA ISAKAJ12TURGUT OZAL
26KEJSI LUÇKA12PETRO NINI LUARASI
27MIRED KAZAZI12TURGUT OZAL
28RAFAELO HOXHA12MEHMET AKIF DJEM
29REA METAJ12ERNEST KOLIQI
30SARA GJONAJ12ISMAIL  QEMALI
INFORMATIKË
NrEMËR MBIEMËRKLASASHKOLLA
1ALVI HYSA10MEHMET AKIF DJEM
2KEVIN CUNI11TURGUT OZAL
3ALBI CECI12TURGUT OZAL
4ARKID KALECI12SAMI FRASHËRI
5DANIEL STEFANI12HARRY FULTZ
6FATJON TUSHE12PETRO NINI LUARASI
7JOEL FUSHEKATI12NEW YORK HIGH SCHOOL
8KLAJDI SHEHAJ12ANDON ZAKO CAJUPI
9MARIN MAKSUTAJ12PETRO NINI LUARASI
10RONALD DOMI12  ISMAIL  QEMALI
KIMI
NrEMËR /MBIEMËRKLASASHKOLLA
1KELVI BYLYKU10SAMI FRASHËRI
2ANA DUMANI10NEW YORK HIGH SCHOOL
3KLEA HASA10NEW YORK HIGH SCHOOL
4ERVIS SHAHINI10MEHMET AKIF DJEM
5DANIEL BUNDO10HARRY FULTZ
6RINA ZIRI10TURGUT OZAL
7DANIEL TANKU10ERNEST KOLIQI
8ERSON  GJEGJAJ10WOODROW WILSON
9RESION EMINI11MYSLYM KETA
10ERIN KERCIKU11SAMI FRASHËRI
11ARMELA ADEMI11SAMI FRASHËRI
12IRA TERPOLLARI11SAMI FRASHËRI
13XHULIO KARCANAJ11SAMI FRASHËRI
14DEJV AGARAJ11QEMAL STAFA
15MARKLI HOXHA11MEHMET AKIF DJEM
16REZANA LEKA11PETRO NINI LUARASAI
17ETIEN HOSHORVA11FAIK KONIKA
18DENI MASTORI12SAMI FRASHËRI
19ARLIND KASEMI12NEW YORK HIGH SCHOOL
20LUCY SKIFTERI12NEW YORK HIGH SCHOOL
21LORENA LERA12NEW YORK HIGH SCHOOL
22OLTI SHEHU12MEHMET AKIF DJEM
23KATERINA ALI12MEHMET AKIF VAJZA
24ENEA NASKA12 ISMAIL  QEMALI
25INGIS BELIU12TURGUT OZAL
26SILVIA GOGU12TURGUT OZAL
27EKATERINA SPAHIU12PETRO NINI LUARASAI
28ROBENA ÇITOZI12PETRO NINI LUARASAI
FIZIKË
NREMËR MBIEMËRKLASASHKOLLA
1DEJV AGARAJ11QEMAL STAFA
2ERIN KERÇIKU11SAMI.FRASHËRI
3JULIND XHANI11SAMI.FRASHËRI
4ALBI CECI12TURGUT OZAL
5ARLIND KASEMI12NEW YORK HIGH SCHOOL
6BRUNO BAJO12TURGUT OZAL
7DENI BELERI12SAMI.FRASHËRI
8ENEA NASKO12ISMAIL  QEMALI
9ENEA PANE12QEMAL STAFA
10JOEL FUSHEKATI12NEW YORK HIGH SCHOOL
11KRISTI ÇELA12ISMAIL  QEMALI
12LETICIA ÇELA12PETRO NINI LUARASI
13PIRO MANÇO12SAMI.FRASHËRI
14REI KURTI12THE INDEPENDENT
15XHORXHO KALO12SAMI.FRASHËRI
MATEMATIKË
NREMRI/MBIEMRIKLASASHKOLLA
1ARMELA SHAHINI10TURGUT OZAL
2ERVIS SHAHINI10MEHMET AKIF DJEM
3BRUNO BAJO12TURGUT OZAL
4HEIDI DURRESI12TURGUT OZAL
olimpiadaveshkollat e mesmeShpallen fituesit

Për t’u bërë pjesë e grupit të "Shekulli"
mjafton të klikoni: Join our FB Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.

KOMUNITETI SHEKULLI ONLINE: https://www.facebook.com/groups/1381242728701899/

Flash Lajme

Më të lexuarat